Aktualności

Nietrzeźwy mężczyzna przewoził trójkę dzieci. Policjanci w porę przerwali jego jazdę

Data publikacji 05.07.2022

Policjanci na terenie całego powiatu żagańskiego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety często na naszych drogach spotykamy nieodpowiedzialnych kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w samochodzie przewoził trójkę dzieci, nie miał uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu. 32-latek odpowie za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia.

Policjanci z żagańskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford. W trakcie wykonywania czynności ustalono, że 32-letni mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu. Takie zachowanie na drodze jest niedopuszczalne. Najbardziej bulwersujący w tej sprawie jest fakt, że mężczyzna w takim stanie przewoził trójkę dzieci, narażając je na niebezpieczeństwo, jak również innych uczestników ruchu drogowego. 

Widząc osoby nietrzeźwe, które chcą wsiąść za kierownicę lub już kierujące pojazdem reagujmy, nie bądźmy obojętni, stawką jest bezpieczeństwo nas wszystkich.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

 

starszy sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony