Aktualności

Po pierwsze bezpieczeństwo – to myśl przewodnia letniego wypoczynku

Data publikacji 05.07.2022

Wraz z wakacjami rozpoczął się czas półkolonii, kolonii i obozów. By uczestnicy zorganizowanych form wypoczynku mogli bezpiecznie spędzać czas, organizator musi dopełnić wiele formalności. To czy wszystkie wymogi zostały spełnione sprawdzali w piątek policjanci, strażak oraz przedstawiciele sanepidu. Ponadto mundurowi podczas spotkań z organizatorem nie zapominają także o uczestnikach letniego wypoczynku z którymi rozmawiają o bezpieczeństwie.

W piątek (1 lipca) policjanci prewencji wraz ze strażakiem i pracownikami sanepidu skontrolowali półkolonię zorganizowaną na ośrodku wypoczynkowym w Dąbiu oraz obóz harcerski stacjonujący nad jeziorem w miejscowości Głębokie. Współpracujące ze sobą służby w ramach corocznej akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” sprawdzali między innymi, czy zorganizowany wypoczynek prowadzony jest legalnie, czy dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanej kadry, jak również czy warunki w jakich przebywają nie zagrażają ich bezpieczeństwu. Mając na względzie jak dużym wyzwaniem jest zorganizowanie obozu, kontrolujący  poza sprawdzeniem wymogów formalnych, warunków mieszkaniowych i żywieniowych harcerzy, szczególną uwagę zwrócili na zapewnienie im bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej.  Ponadto mundurowi sprawdzili jak obozowicze działają w sytuacji zagrożenia, organizując im próbny alarm związany z koniecznością ewakuacji z obozu.

Poza kontrolą policjanci w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, ”Bezpieczne wakacje” oraz „Stop włamaniom do domu” spotykają się także z dziećmi i młodzieżą, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze w trakcie rozmów przypominają o najważniejszych aspektach między innymi podczas pobytu nad wodą, w trakcie zabaw oraz spędzania wolnego czasu w domu.  Dzięki takim rozmową dzieci mają większą świadomość tego co może się wydarzyć, a przede wszystkim jak sobie poradzić w danej sytuacji. Tego typu spotkania oraz kontrole będą kontynuowane do końca wakacji.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policjant rozmawia z dziećmi
  • Broszura informacyjna na tle dzieci
  • Policjanci i strażacy sprawdzają obóz
  • Policjantka i strażak sprawdzają gaśnice
  • Policjantka wypełnia dokumentacje
  • Policjanci sprawdzają bezpieczeństwo na obozie
  • Policjanci wraz ze strażakami i sanepidem sprawdzają obóz
  • Policjanci rozmawiają z młodzieżą
Powrót na górę strony