Aktualności

Policjanci kontrolują obozy i kolonie. Wszystko dla bezpieczeństwa dzieci

Data publikacji 04.07.2022

Międzyrzeccy policjanci wspólnie ze strażakami oraz pracownikami sanepidu kontrolują obozy oraz miejsca wypoczynku. W trakcie kontroli nie brakuje również spotkań z młodzieżą, w trakcie których mundurowi przypominają o zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk czy przebywania na obozie. Funkcjonariusze promują również akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wakacje to czas kiedy młodzi ludzie wyjeżdżają na różnego rodzaju obozy i kolonie. Policjanci, strażacy oraz pracownicy sanepidu robią wszystko, aby podczas wypoczynku, nic im nie zagrażało. Dlatego też, przeprowadzane są kontrole ośrodków, obozów oraz pensjonatów, które organizują turnusy dla dzieci i młodzieży. W trakcie kontroli nie brakuje również spotkań z młodzieżą, w trakcie których mundurowi przypominają o zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk czy przebywania na obozie. Międzyrzeccy policjanci wykorzystują także każdą nadarzającą się okazję, aby uświadamiać młode osoby o szkodliwości zażywania dopalaczy. Podczas spotkań na obozach i koloniach funkcjonariusze rozdają ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tych nielegalnych i trujących substancji, dodatkowo informują, gdzie można szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Policjanci mówią również o zasadach bezpiecznych zachowań oraz sposobach unikania zagrożeń.

Jednak takie kontrole to nie wszystko. Z uwagi na fakt, że w powiecie międzyrzeckim jest wiele jezior i akwenów, to wiele służb jest skierowanych właśnie w te rejony. W okresie letnim przyjeżdża na międzyrzeckie wody bardzo dużo turystów, którzy podczas odpoczynku oczekują bezpieczeństwa i spokoju. Dlatego też, policjanci pełniący służby nad akwenami reagują na wszelkie przypadki łamania obowiązujących przepisów, a także ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z nieodpowiednim i nieostrożnym zachowaniem. Funkcjonariusze pełniący służbę na wodach systematycznie przeprowadzają kontrole trzeźwości sterników, sprawdzają uprawnienia i wyposażenie łodzi w sprzęt ratunkowy, jak również dbają o bezpieczeństwo, porządek na plażach i dzikich kąpieliskach.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony