Aktualności

„Bezpieczny powiat” – działania z wykorzystaniem policyjnego drona

Data publikacji 27.06.2022

Wszyscy chcemy bezpiecznie i bez problemów dojechać na wymarzony urlop, dlatego planując wakacyjną podróż, sprawdzamy przed wyjazdem stan techniczny pojazdów, ustalamy trasy przejazdu oraz przerwy w podróży. O bezpieczną podróż troszczą się także policjanci z Krosna Odrzańskiego, którzy za pomocą nowoczesnego sprzętu zatrzymują drogowych piratów.

W miniony czwartek (23 czerwca) krośnieńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania „Bezpieczny powiat”. W tym dniu policjanci skupili się na bezpośrednim nadzorowaniu bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 32 przebiegającej przez krośnieński powiat. Przebieg tej drogi powoduje, że ruch kołowy zawsze jest większy niż na innych drogach w naszym powiecie, dlatego wykorzystując policyjnego drona, tylko jednego dnia policjanci ujawnili ponad 20 wykroczeń popełnionych przez kierowców. Były to głównie wykroczenia polegające na przekraczaniu linii ciągłej oraz niestosowaniu się do znaku „STOP”.

Pamiętajmy, że wakacje to czas, gdy na drogach ruch jest znacznie większy. Spiesząc się często zapominamy o bezpieczeństwie własnym i przewożonych pasażerów. Dlatego, aby cieszyć się z bezpiecznego wypoczynku, przewidujmy to co może wydarzyć się na drodze. Nie wyprzedzajmy innych uczestników ruchu w sposób bezmyślny i niebezpieczny, a także w miejscach gdzie jest to zabronione. Przestrzegajmy ograniczeń i stosujmy się do znaków drogowych. Wykażmy się kulturą podczas jazdy i zrozumieniem, gdy warunki na drodze są ciężkie a ruch utrudniony. Krośnieńscy policjanci, tak jak i policjanci z innych jednostek Policji, przez całe wakacje będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach, dlatego prosimy, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego również się do tego przyłączyli.

 

nadkomisarz Norbert Marczenia

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policyjny dron
  • Policjanci sterują dronem
  • Obraz z wideorejestratora
  • Policjanci podczas kontroli drogowej
  • Policjant steruje dronem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.9 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony