Aktualności

Policyjne kontrole autokarów nie są fikcją. Niesprawny pojazd niedopuszczony do dalszej jazdy

Data publikacji 21.06.2022

Dzięki doświadczeniu i dużej wiedzy nowosolskich policjantów drogówki niesprawny autobus nie zabrał uczniów na wycieczkę. Funkcjonariusze ujawnili uszkodzenia, przez które bezpieczeństwo około pięćdziesięciu pasażerów byłoby zagrożone. Pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy, ponieważ dla nowosolskich stróżów prawa bezpieczeństwo dzieci i młodzieży stoi na pierwszym miejscu.

Zgłoszenia do nowosolskich policjantów dotyczące kontroli autokarów przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo, zgłaszając potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Mundurowi w „białych czapkach” systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę.

W poniedziałek, (20 czerwca) policjanci drogówki, jak zawsze z wielką starannością i drobiazgowością skontrolowali autokar, który miał wieźć młodzież na wycieczkę. W jej trakcie okazało się, że pojazd ma nadmiernie zużytą rzeźbę bieżnika osi przedniej. Ponadto opony pojazdu były spękane. Decyzja była natychmiastowa i nieodwołalna – niedopuszczenie do dalszej jazdy oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Ponadto kierowca został ukarany mandatem karnym. Po kontroli przewoźnik, podstawił drugi, sprawny autobus, którym młodzież pojechała na wycieczkę.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrolę można zgłosić:

- w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu 47 7933298, 47 7933246 lub 47 7933247

- w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 47 7933211.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony