Aktualności

Lubuski policjant z tytułem Mistrza Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu

Data publikacji 14.06.2022

Międzyrzecki policjant osiągnął kolejny sukces w brazylijskim Jiu-Jitsu. Tym razem młodszy aspirat Mariusz Kozber okazał się być niepokonany w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, które odbyły się w Mińśku Mazowieckim. Funkcjonariusz wygrał wszystkie swoje walki przed regulaminowym czasem. Tak wysokie miejsce na podium niewątpliwie świadczy o jego znakomitych umiejętnościach sportowych i doskonałej kondycji fizycznej, co przydaje się także w codziennej służbie.

W sobotę (11 czerwca) na hali sportowej w Mińsku Mazowieckim odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu Gi i No Gi. W zmaganiach wzięli udział funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych. W zawodach nie mogło zabraknąć policjanta z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu – młodszego aspiranta Mariusza Kozbera, który startował w kategorii Master 2 purpurowe pasy. Po stoczonych ciężkich trzech pojedynkach, które zostały zakończone przed czasem Mariusz wywalczył tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych. 

To kolejny w ostatnim czasie sukces młodszego aspiranta Mariusza Kozbera. 28 maja międzyrzecki policjant wygrał II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski bjj gi & no gi. Trzydziestosześcioletni policjant dwukrotnie triumfował podczas rozgrywających się Mistrzostw Polski w Tarnowie Podgórnym.

Brazylijskie jiu-jitsu to jedna z wielu odmian sportów walki wywodząca się z ju-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. Wymaga ona od zawodnika dużej sprawności. Dominują w niej dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • połączone zdjęcia zawodnika wygrywającego walkę oraz policjanta z nagrodami
  • policjant z nagrodami
  • zawodnik stoi na podium
  • walka zawodników na macie
  • walka zawodników na macie
  • ogłoszenie zwycięzcy walki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.26 MB)

Powrót na górę strony