Aktualności

Wysokie mandaty i cztery zatrzymane prawa jazdy. Kierowco dostosuj prędkość i jedź bezpiecznie!

Data publikacji 08.06.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miniony weekend (4-5 czerwca) zatrzymali prawo jazdy czterem kierującym, którzy stanowczo przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami i 10 punktami karnymi. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem. Od początku roku konsekwencje za popełnione wykroczenia są o wiele surowsze. W miniony weekend (4-5 czerwca) policjanci wyeliminowali z dróg czterech nieodpowiedzialnych kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość nawet o 70 km/h. Wszyscy stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz zapłacili surowy mandat. Dodatkowo na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

29-letnia mieszkanka gminy Otyń kierując audi jechała aż 120 km/h w obszarze zabudowanym. Została ukarana mandatem w wysokości 2000 złotych. Taki sam mandat otrzymał 39-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który jechał z prędkością 118 km/h na pięćdziesiątce.

Przypominamy, że nowa ustawa podwyższa grzywny za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i znaczne przekroczenie prędkości. Policjanci mając na uwadze nasze bezpieczeństwo apelują o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze! Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze…

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony