Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy i 2,5 tysiąca złotych mandatu za jazdę z nadmierną prędkością

Data publikacji 02.06.2022

Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który jechał o 75 kilometrów na godzinę szybciej niż powinien. Mężczyzna utracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a także otrzymał 2500 złotych mandatu karnego.

Do zatrzymania kierowcy forda, który nie zważając na oznakowania dróg oraz fakt, że przejeżdża przez teren zabudowy, doszło we wtorek (31 maja) w Radnicy. Dokonany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy pomiar prędkości wykazał, że ford rozpędzony był do prędkości 126 kilometrów na godzinę, to jest o 75 kilometrów na godzinę więcej niż obowiązujące w tym miejscu ograniczenie. Funkcjonariusze ujawniając popełnione wykroczenie, zatrzymali go do kontroli. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 kilometrów na godzinę, kierujący samochodem stracił prawo jazdy. Otrzymał on też 2500 złotych mandatu i 10 punktów karnych.

Jeśli mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień  i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony