Aktualności

116 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy i otrzymał 2000 złotych mandatu

Data publikacji 24.05.2022

W poniedziałek (23 maja) policjanci słubickiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Tym razem o skuteczności pracy funkcjonariuszy przekonał się młody kierowca, który jadąc przez miejscowość, nie stosował się do znaków drogowych określających dopuszczalną prędkość. Kierujący, który poruszał się z prędkością 116 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy, otrzymał 2000 złotych mandatu i 10 punktów karnych.

Policjanci bardzo często są wzywani do zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest utrata lub brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji doprowadza do wypadku drogowego. Priorytetowym celem i  działaniem policji jest zapobieganie takim zdarzeniom i skuteczna walka z piractwem drogowym, na które funkcjonariusze nie dają przyzwolenia. W poniedziałek (23 maja) podczas  kontroli,  policyjny miernik prędkości wskazał prędkość 116 kilometrów na godzinę. Rażące lekceważenie przepisów spotkało się z natychmiastową reakcją policjantów i surowymi konsekwencjami. Z taką prędkością główną ulicą miasta poruszał się młody kierowca Mercedesa, który swoje uprawnienia do kierowania pojazdami posiadał bardzo krótko, a teraz stracił je na trzy miesiące. Za przekroczenie prędkości w miejscu, gdzie obowiązywała pięćdziesiątka kierowcy wręczono mandat w wysokości 2000 złotych, a na jego koncie pojawiło się 10 punktów karnych.

Przypominamy kierującym o obowiązujących zmianach związanych z większymi stawkami mandatów karnych za łamanie przepisów drogowych i apelujemy o ostrożność. Każde nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może nieść za sobą poważne konsekwencje.

 

aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Powrót na górę strony