Aktualności

Kosztowne skutki wandalizmu - nastolatkowie odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 23.05.2022

Komisariat I Policji prowadzi czynności w sprawie, która w ostatnich dniach zbulwersowała mieszkańców Zielonej Góry i odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych oraz na portalach informacyjnych. Za zniszczenie siatki rekreacyjnej w Dolinie Gęśnika stała dwójka nastolatków. Zgromadzony przez policjantów materiał trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

Dolina Gęśnika cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta. Ten pięknie przygotowany teren rekreacyjny oferuje miejsca do zabawy dla najmłodszych, aktywnego wypoczynku czy spacerów. Niestety co pewien czas sprzęt i urządzenia przygotowane dla odwiedzających niszczone są przez wandali.

Zielonogórskie patrole piesze, zmotoryzowane czy od kilku dni również rowerowe często pojawiają się w tym miejscu prewencyjnie oddziałując na osoby, które mogłyby zakłócać ład i porządek. Dużym wsparciem jest również monitoring miejski, którego kamery zainstalowane są w Dolinie Gęśnika.

Do rozwiązania sprawy zniszczenia siatki rekreacyjnej rozpiętej nad ciekiem wodnym przyczynił się właśnie monitoring oraz nagłośnienie sprawy w mediach społecznościowych. Do Komisariatu I Policji zgłosiła się wraz z rodzicem osoba nieletnia, która uczestniczyła w przecięciu siatki. Straty spowodowane tym aktem wandalizmu po wycenie Urząd Miasta Zielona Góra wyniosły ponad 6 tysięcy złotych. Policjanci z I Komisariatu ustalili również drugą osobę nieletnią, która zniszczyła siatkę.

Nieletni popełnili czyn karalny, czyli przestępstwo zniszczenia mienia z artykułu 288 kodeksu karnego. Dokumentacja zgromadzona przez policjantów trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, który zdecyduje o konsekwencjach jakie spotkają sprawców tego czynu.        

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony