Aktualności

Skuteczne współdziałanie Polskiej i Niemieckiej Policji. Pościg za skradzionym samochodem

Data publikacji 16.05.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu biorąc udział w pościgu transgranicznym zatrzymali uciekającego kierowcę, który jadąc skradzionym w Niemczech samochodem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg prowadzony był drogą krajową nr 18 przez granicę w Olszynie. Skuteczne działania policjantów z Żagania zakończyły się zatrzymaniem uciekającego kierowcy i odzyskaniem skradzionego auta.

 W niedziele (15 maja)  Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał informację o trwającym z kierunku Niemiec pościgu transgranicznym za samochodem marki Mercedes Sprinter, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej niemieckim policjantom. Za uciekającym pojazdem pościg drogą krajową nr 18 prowadziły  niemieckie radiowozy, a po przekroczeniu granicy w Olszynie do pościgu włączyli się funkcjonariusze polskiej policji. Na wysokości miejscowości Żary na drodze nr 18 doprowadził do zderzenia z innym pojazdem po czym dalej kontynuował ucieczkę. W wyniku blokady drogi zmuszony był do zatrzymania się i dalej uciekał pieszo. Funkcjonariusze zatrzymali osobę w pobliskim lesie. Samochód został zabezpieczony.

Zatrzymany mężczyzna to 28-latek Kierujący został przesłuchany, gdzie przyznał się do popełnienia przestępstwa kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Zatrzymany bus w wyniku pościgu. Uderzył w radiowóz
  • Zatrzymany w wyniku pościgu mężczyzna
  • Uszkodzony samochód w wyniku pościgu
Powrót na górę strony