Aktualności

W podróż tylko sprawnym autokarem i z odpowiedzialnym kierowcą!

Data publikacji 12.05.2022

Policjanci nowosolskiej drogówki przyjmują kolejne prośby o kontrole autokarów i sprawdzają, czy dzieci i młodzież bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość i uprawnienia kierowców oraz stan techniczny autobusu, zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.

Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci oraz młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Nowosolscy policjanci systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Policjanci będą wnikliwie kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na sprawne ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrolę można zgłosić:

- w dni powszednie w godzinach od 7:30 do 15:30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 47 7933298, 47 7933246 lub 47 7933247,

- w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 47 7933211.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjant ruchu drogowego sprawdza stan opon w autokarze
  • Policjant ruchu drogowego sprawdza informacje w systemie
  • Policjant ruchu drogowego sprawdza gaśnicę na wyposażeniu autokaru
  • Policjant sprawdza bagażnik autokaru
  • Policjant sprawdza silnik autokaru
  • Policjant sprawdza stan trzeźwości kierowcy
Powrót na górę strony