Aktualności

O Policji Państwowej – warsztaty z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej

Data publikacji 11.05.2022

W budynku żagańskiej jednostki na zaproszenie młodszego inspektora Marcina Sapuna Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu odbyły się warsztaty dla uczennic klas policyjnych, które poprowadził Pan doktor Stanisław Bogaczewicz z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Spotkanie miało charakter szkolenia przygotowującego zgłoszone zespoły do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii” - organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i Komendę Główną Policji.

W Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu odbyło się spotkanie szkoleniowe w formie warsztatów przygotowującego uczniów klas policyjnych z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu do udziału w ogólnopolskim konkursie „Policjanci w służbie historii”. Opiekunem zespołu jest Pani Sylwia Woroniec. Organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej i Komenda Główna Policji. . Celem tego konkursu jest wzbudzenie wśród uczniów klas policyjnych zainteresowania historią Polski – zwłaszcza historii policji w okresie II Rzeczypospolitej oraz jej wkładu w odbudowę Państwa Polskiego oraz tragicznych doświadczeń policjantów w okresie II wojny światowej. 

Pierwsza część zajęć obejmowała  wykład dotyczący historii  policji  polskiej,  prezentację źródeł  i publikacji  nawiązujących do tej tematyki. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty filmowe  przygotowujące uczniów do realizacji miniatury filmowej poświęconej wybranej postaci funkcjonariusza Policji Państwowej (przygotowanie biogramu i filmu o wybranym bohaterze jest jednym z zadań konkursu  „Policjanci w służbie historii”).

Wspólnie dbamy o Pamięć Polskich Policjantów poległych w walce o Wolną i Niepodległą Ojczyznę.

 

starszy sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Uczennice klasy policyjnej przeglądają materiały Instytutu Pamięci Narodowej
  • Uczennice klas policyjnych
  • Przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej
  • Przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej i uczennice klasy policyjnej
Powrót na górę strony