Aktualności

Nie ma zgody brawurę na drogach. W kilkadziesiąt minut, w jednym miejscu pięciu kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące

Data publikacji 09.05.2022

W kilkadziesiąt minut policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali pięciu kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Warto podkreślić, że wszystkie przypadki miały miejsce w jednym miejscu - w Rąpinie pod Drezdenkiem. Niebezpieczna jazda będzie kierowców słono kosztowała. Policjanci w każdym przypadku zatrzymali prawo jady na trzy miesiące i nałożyli mandaty od 1,5 do 2,5 tysiąca złotych.

Przyczyną wielu wypadków drogowych jest niedostosowania prędkości przez kierowców w obszarze zabudowanym. Dlatego policjanci muszą reagować stanowczo i zdecydowanie. Nie może być zgody na nieodpowiedzialne zachowania, które często kończą się tragicznie.

Tylko w minioną niedzielę (8 maja) policjanci ze strzeleckiej drogówki w zaledwie kilkadziesiąt minut zatrzymali pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Warto podkreślić, że wszystkie przypadki miały miejsce w Rąpinie pod Drezdenkiem. Pierwszy kierowca osobówko marki Kia Soul został zatrzymany jeszcze przed godziną 9. Mężczyzna miał na liczniku ponad 100 kilometrów na godzinę. Kontrola zakończyła się dla niego zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące i mandatem w kwocie 1500 złotych. Chwilę później policjanci zatrzymali kolejno kierowców: volkswagena, volvo, audi i ponownie kia, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Niechlubny rekordzista pędził 127 kilometrów na godzinę. W każdym przypadku mundurowi zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące i nałożyli mandaty karne od 1,5 do 2,5 tysiąca złotych.

Warto pamiętać, że zagrożenie dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości można zgłosić w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W takim przypadku policjanci zweryfikują zgłoszenie i w sytuacji potwierdzenia podejmą próby wyeliminowania zagrożenia.

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Powrót na górę strony