Aktualności

Próbowali ukraść samochód, ale pękła im linka holownicza. „Gang Olsena” w rękach Policji

Data publikacji 05.05.2022

Policjanci żarskiej drogówki kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali dwóch podejrzanych o usiłowanie kradzieży samochodu oraz odzyskali skradzione radio. Zatrzymani mężczyźni w wieku 27 i 33 lat nie zdołali ukraść pojazdu, ponieważ pękła im linka holownicza. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (1 maja) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żarach przyjął zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży pojazdu marki Volkswagen Golf w jednej z miejscowości w pobliżu Żar. Nieznanym sprawcom nie udało się zabrać samochodu, ponieważ podczas holowania pękła linka holownicza i volkswagen wpadł do rowu uderzając w drzewo. Sprawcy odpuścili sobie kradzież pojazdu, jednak wybili w nim boczne szyby i zabrali radio.

Sprawą natychmiast zajęli się żarscy policjanci. Kilka godzin później funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli citroena, którym mogli poruszać się podejrzani i zatrzymali go do kontroli. 33-letni kierujący zachowywał się dziwnie, co mogło wskazywało, że znajduje się on pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze wykonali test narkotykowy, który wskazał wynik pozytywny i potwierdził ich przypuszczenia. Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili w pojeździe skradzione kilka godzin wcześniej radio samochodowe. Kierujący oraz 27-letni pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za kradzież z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży, a 33-latek dodatkowo za kierowanie pod wpływem narkotyków. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony