Aktualności

Policjanci już dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 05.05.2022

Za nami piękny, słoneczny długi majowy weekend. Większość z nas spędziła ten czas poza domem. Dla wschowskich policjantów był to czas wzmożonych działań prewencyjnych zarówno na drogach, jak i wodach. Dla naszych policyjnych wodniaków ruszył pełną parą sezon letni. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad jeziorami powiatu wschowskiego, zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych gości. Pierwszym nietrzeźwym stermotorzystą wyeliminowanym w tym roku na Jeziorze Sławskim okazał się 47-letni wrocławianin.

Dla policyjnych wodniaków rozpoczął się już sezon letni i będzie to czas wytężonej pracy, który swój finał znajdzie dopiero po wakacjach. Zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i w okolicach kompleksów wodnych to priorytety prowadzonych intensywnie policyjnych działań prewencyjnych. Zadania naszych policyjnych wodniaków będą polegały na kontrolach stanu trzeźwości sterników, kontroli ich uprawnień jak i wyposażenia łodzi, jachtów, mniejszych sprzętów pływających, a także ich uwadze nie umkną turyści korzystający z kąpielisk przy plażach.

Pierwszym w tym sezonie wyeliminowanym nietrzeźwym stermotorzystą był 47-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który w miniony poniedziałek (2 maja) został zatrzymany na Jeziorze Sławskim przez wschowskich wodniaków. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji Wschowa

Powrót na górę strony