Aktualności

Czujna mieszkanka powiatu żarskiego nie dała się oszukać

Data publikacji 04.05.2022

Mieszkanka powiatu żarskiego otrzymała telefon od mężczyzny, który podawał się za prokuratora. Informował pokrzywdzoną, że na fałszywy dowód z jej danymi została wzięta pożyczka, a on prowadzi śledztwo w sprawie korupcji bankowej, więc powinna udać się do banku i wpłacić pieniądze na podany numer konta. Kobieta pozostała czujna i nie dała się nabrać oszustowi.

W minionym tygodniu do jednej z mieszkanek powiatu żarskiego zadzwonił nieznajomy mężczyzna, który przedstawił się jako prokurator z Warszawy, z biura antykorupcyjnego. Podczas rozmowy powiedział, że prowadzi śledztwo w sprawie pożyczki zaciągniętej na fałszywy dowodu osobisty z danymi pokrzywdzonej. Informował, że chce pomóc kobiecie, a w tej sprawie prowadzone są działania. Wypytywał w jakim banku kobieta ma konto, a następnie nakłaniał, aby udała się do jednej z placówek i nikomu nic nie mówiąc wybrała gotówkę i wpłaciła na podany przez niego numer konta. Na szczęście kobieta w porę zorientowała się, że to oszust i nie przekazała żadnych oszczędności, a o zdarzeniu poinformowała policjantów.

W takich sytuacjach tylko przytomność umysłu i czujność może nas uchronić przed utratą pieniędzy. Oszuści potrafią posunąć się do różnych perfidnych kłamstw oraz nieprawdziwych historii, które mogą w pierwszej chwili wydać się autentyczne, wszystko po to, aby przejąć oszczędności pokrzywdzonych. Ich ofiarą może stać się każdy, nie tylko osoby starsze. Dlatego przypominamy, że prokuratorzy lub policjanci nigdy nie proszą o gotówkę, a także nie informują o swoich działaniach.

Pozostańmy czujni, aby nie stracić oszczędności życia!

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony