Aktualności

Rodzina z Ukrainy znalazła schronienie u lubuskiego policjanta

Data publikacji 04.05.2022

Wielu mieszkańców Ukrainy w obliczu wojny przyjeżdża do Polski w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. Ich podróż do granicy z naszym krajem trwa czasem nawet kilka dni. Jedną z osób chętnych do niesienia pomocy jest policjant z Nowej Soli, który przyjął pod swój dach ukraińską rodzinę. Kolejny raz potwierdził się fakt, że funkcjonariusze nie tylko służą i chronią, ale również chętnie pomagają.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli nie tylko zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom, ale również pomagają innym. Systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. Organizują zbiórki pomocowe dla chorych dzieci oraz osób bezdomnych. Funkcjonariusze nie pozostają też obojętni na los matek i dzieci, które ucierpiały w wyniku konfliktu zbrojnego, oferując im pomoc. Taką inicjatywą dając bezpieczne schronienie ukraińskiej rodzinie wykazał się sierżant Igor Ziętal. Policjant na co dzień czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu nowosolskiego służąc w ogniwie patrolowo- interwencyjnym nowosolskiej jednostki. Igor jest przewodnikiem psa służbowego, który wabi się Liga. Funkcjonariusz wspólnie z kolegami z jednostki oprócz dbania o bezpieczeństwo mieszkańców, dba również o bezpieczeństwo obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną przyjeżdżają do naszego kraju. Wszystko po to, aby także oni poczuli się w Polsce bezpiecznie i choć na chwilę zapomnieli o trudnej sytuacji.

Każda pomoc oraz wsparcie dla obywateli Ukrainy uciekających przed wojną jest teraz bardzo ważne. Od zapewnienia ukraińskim rodzinom bezpiecznego miejsca odpoczynku, poprzez zapewnienie najpotrzebniejszych rzeczy codziennego użytku.

PRZEKAZANIE ZDROWYCH PRODUKTÓW ORAZ POMOC PRAWNA DLA OBYWATELI UKRAINY

TAM GDZIE POTRZEBNA JEST POMOC DO DZIAŁAŃ WKRACZAJĄ LUBUSCY POLICJANCI

Pomagamy i chronimy, aby każda osoba czuła się bezpiecznie!

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony