Aktualności

Na święta tylko bezpiecznie. Lubuscy policjanci rozpoczęli działania „Wielkanoc”

Data publikacji 15.04.2022

Wszyscy kierowcy w najbliższych dniach mogą liczyć na szczególną pomoc Policji – rozpoczynają się właśnie świąteczne działania „WIELKANOC”. Co to oznacza dla zmotoryzowanych? Dla kulturalnych kierowców pomoc w bezpiecznym dotarciu do celu. Dla drogowych piratów zaś, surowe konsekwencje. Dojedźmy bezpiecznie na spotkania z bliskimi.

Od piątku /15 kwietnia/ w całej Polsce ruszają wzmożone działania policjantów. Cel? Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim kierowcom. Wielu z nich najbliższe święta zdecyduje się spędzić z rodziną (co w ostatnich latach z uwagi na pandemię nie do końca było możliwe), do spotkania z którą często potrzebne będzie pokonanie setek kilometrów. Do działań tych aktywnie włączają się lubuscy policjanci, którzy już strzegą bezpieczeństwa na wielu arteriach komunikacyjnych. Wszystko po to, aby Święta Wielkanocne na drogach regionu przebiegły bez tragicznych zdarzeń. Niemal 200 policjantów samej „drogówki” będzie do dyspozycji zmotoryzowanych. Ale funkcjonariusze ruchu drogowego będą mieli liczne wsparcie dzięki kolegom z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Wspólna praca ma zapewnić, że kierowcy spokojnie i z dużym komfortem będą mogli poruszać się po drogach województwa lubuskiego. Mogą liczyć na wsparcie mundurowych oraz cenne porady i wskazówki. Oby podróż była spokojna, komfortowa i przede wszystkim bezpieczna.

Warto nadmienić, że to będą aktywne służby polegające na kontroli stanu trzeźwości kierujących, prędkości z jaką się poruszają, stanu technicznego ich aut oraz manewrów, które są kluczowe w określeniu ich bezpieczeństwa. Zatem ze strony lubuskiej Policji jest pełna mobilizacja do tego, aby każdy czuł się bezpiecznie i bezpiecznym był. Natomiast niezwykle istotne jest samo zachowanie kierowców.
To przede wszystkim od nich zależy jak sytuacja na drogach regionu będzie się krystalizowała. Kulturalni zmotoryzowani z pewnością nie będą w zainteresowaniu policjantów. Z kolei Ci, którzy pozwolą sobie na dużo więcej niż mówi prawo i zdrowy rozsądek, na taryfę ulgową nie mają co liczyć. Bezpiecznej jazdy na te święta. I wszystkiego dobrego. Niech komunikat podsumowujący działania lubuskich policjantów już po ich zakończeniu będzie bogaty w termin „bezpieczne”. Wesołych Świąt. Szerokości!

 

Opracował: podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Weilkopolskim

podkomisarz Maciej Kimet

starszy sierżant Karol Florczak

 • Radiowóz oznakowany
 • Policjanci kontrolujący kierowcę
 • Policjanci obserwujący zachowanie kierowców
 • Policjanci obserwujący zachowanie kierowców
 • Policjanci przeprowadzający badanie stanu trzeźwości kierowcy
 • Policjant sprawdzający stan opon w kontrolowanym aucie
 • Policjant udzielający wywiadu do telewizji
 • Policjanci sprawdzający dokumenty kierującego
 • Policjant na miejscu do kontroli kierujących
 • Policjant ruchu drogowego
 • Policjant w radiowozie wypełniający dokumentacje
 • Policjanci w radiowozie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.97 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony