Aktualności

Policjanci oddają krew – Ty też możesz zostać krwiodawcą

Data publikacji 15.04.2022

Dołącz do grona krwiodawców, podziel się bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie. Jak ważne jest oddawanie krwi wiedzą policjanci z żarskiej komendy, dlatego sami dzielą się tym bezcennym darem i zachęcają innych do pozostania honorowym dawcą krwi.

Krew to lek ratujący życie, nie można jej kupić, ale wielu z nas może się nią podzielić i w ten sposób pomóc tym, którzy jej potrzebują. Do jej oddawania zachęcają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Systematycznie udają się na ulicę Skarbową 2 w Żarach, gdzie mieści się Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W czwartek (14 kwietnia ) oddali tam krew, przyłączając się tym samym do pomocy potrzebującym. 

Zachęcamy wszystkich, którzy nie mają przeciwwskazań do oddawania tego bezcennego daru.

Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.  W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze brakuje krwi różnych grup, dlatego zachęcamy wszystkich do jej oddawania.

Zostań honorowym dawcą krwi i uratuj czyjeś życie.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • Policjant oddaje krew
  • Policjant wypełnia kwestionariusz
  • Ręka policjanta podczas oddawania krwi
  • Policjant podczas oddawania krwi
Powrót na górę strony