Aktualności

Policjanci drogówki zapobiegli nielegalnym wyścigom samochodowym

Data publikacji 04.04.2022

Podczas ostatnich dwóch weekendów na słubickich drogach odbyło się wydarzenie motoryzacyjne, którego główną atrakcją miały być nielegalne wyścigi samochodowe. Na miejscu w porę pojawili się mundurowi, którzy ostudzili zapały młodych kierowców. Policjanci po raz kolejny skutecznie udaremnili organizację wyścigów ulicami miasta, zapewniając tym samym bezpieczeństwo na drogach dla wszystkich uczestników ruchu.

W związku z posiadanymi przez policjantów informacjami o planowanym spotkaniu i wyścigach amatorów niebezpiecznej i nielegalnej jazdy po drogach publicznych, nie mogło zabraknąć w takich wydarzeniach lubuskiej drogówki. Policjanci podczas ostatnich dwóch weekendów (26-27 marca i 2-3 kwietnia)  przeprowadzili działania, których priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy w sposób szczególny stwarzają zagrożenie, a ich pojazdy nie są przystosowane do jazdy po drogach publicznych. Dzięki stanowczym działaniom funkcjonariuszy ulice miast były bezpieczne. Skuteczna reakcja na nocne spotkanie kilkudziesięciu kierowców, mających zamiar ruszyć na ulice miasta by popisywać się „umiejętnościami” na słubickich drogach zakończyła się nałożeniem 49 mandatów karnych, w tym 31 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto mundurowi zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy starają się zamienić jezdnię w tor wyścigowy, że brawura i brak umiejętności może skończyć się tragicznie, więc zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. Nie ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań na lubuskich drogach.

 

aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Powrót na górę strony