Aktualności

Motocyklisto pamiętaj - Przyjemność jazdy musi się łączyć z bezpieczeństwem!

Data publikacji 31.03.2022

W okresie wiosennym na drogach można zauważyć wzmożony ruch motocyklistów. Niestety w powiecie nowosolskim miał już miejsce pierwszy wypadek z udziałem kierującego jednośladem. Przypominamy wszystkim motocyklistom o rozwadze i bezpiecznej jeździe.

Nowosolscy policjanci ruchu drogowego zapowiadają częste kontrole motocyklistów, którzy mylą drogę z torem wyścigowym. W przypadku najbardziej drastycznych naruszeń przepisów prawa, ich sprawcy muszą liczyć się z zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Poza przestrzeganiem przepisów, motocykliści powinni zwrócić szczególną uwagę na stan jezdni, która po zimowych miesiącach pozostawia wiele do życzenia. Zalegający piach i wyrwy w asfalcie nie sprzyjają szybkiej jeździe motocyklem. Do obecności szybkich motocykli muszą ponownie przyzwyczaić się kierujący autami, którzy nie zawsze patrzą w lusterka i zdają sobie sprawę z obecności jednośladów na drodze. Nawet najmniejszy błąd zarówno po stronie kierującego motocyklem jak i samochodem, może doprowadzić do wypadku.

W środę (30 marca) w gminie Nowe Miasteczko kierujący motocyklem marki Kawasaki o mały włos nie stracił życia. Około godziny 15:30 nowosolscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na wiosce nieopodal Nowego Miasteczka. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy zebrali ślady i wykonali oględziny. Teraz wnikliwie ustalają przyczynę i okoliczności wypadku. Kierowca jednośladu, który podczas zdarzenia był trzeźwy, trafił do szpitala. Jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, więc został odholowany na koszt właściciela.


młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony