Aktualności

Niech sezon na motocykle nie będzie sezonem na zabijanie. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 28.03.2022

Wiosenna aura spowodowała, że na drogach pojawili się już pierwsi miłośnicy motocykli. Kierowcy samochodów muszą być przygotowani na ich coraz częstszą obecność, a motocykliści muszą pamiętać o rozwadze i ostrożności. Wzajemny szacunek i odpowiedzialność za kierownicą dają dużą szansę na uniknięcie wypadków i tragedii na drogach.

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków drogowych z udziałem motocyklistów jest brawura, nadmierna prędkość, wyprzedzanie na „trzeciego”, a także brak wzajemnego szacunku pomiędzy motocyklistami i kierującymi samochodami. Nawet najmniejszy błąd, któregoś z nich może doprowadzić do wypadku drogowego.

Do takiego doszło w niedzielę (27 marca) w okolicach Sławy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca osobowym nissanem i motocyklista jechali w kierunku Sławy. W pewnym momencie 45-letnia kierująca osobówką, chcąc wyprzedzić jadący przed nią samochód, zjechała na lewy pas jezdni. W tym samym czasie jechały nim dwa motocykle, które wcześniej rozpoczęły wyprzedzanie ciągu pojazdów. Pierwszy z jadących motocyklistów (29-latek) próbował uniknąć zderzenia z nissanem i omijając go wpadł w poślizg. Jadący za nim 26-letni kierujący jednośladem, nie zdążył uniknąć osobówki i uderzył w jej tył. Auto wypadło z drogi uderzając w barierki energochłonne, a następnie w drzewo. 26-letni motocyklista, który zderzył się z pojazdem odniósł liczne, bardzo poważne obrażenia i został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Nowej Soli. Kierująca nissanem trafiła do głogowskiego szpitala. Drugi z motocyklistów - 29-latek nie odniósł poważnych obrażeń. W wyniku sprawdzeń w policyjnych bazach okazało się, że 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem i posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przypominamy o ostrożności i rozsądku na drogach. Nie tyczy się to tylko motocyklistów, ale również kierowców samochodów. Pamiętajmy, że w przypadku zderzenia z autem, motocykliści nie mają najczęściej żadnych szans.

 

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • uszkodzony motocykl na poboczu
  • uszkodzony samochód na poboczu
  • służby ratunkowe na miejscu wypadku
  • uszkodzony motocykl na poboczu
  • uszkodzony samochód na poboczu
  • uszkodzony samochód na poboczu
Powrót na górę strony