Aktualności

Kolejne luksusowe BMW X6 warte blisko 250 tysięcy złotych odzyskane przez policjantów

Data publikacji 25.03.2022

W ciągu dwóch tygodni policjanci ruchu drogowego wschowskiej komendy odzyskali kolejne luksusowe BMW X6, które kilka godzin wcześniej zniknęło na terenie Niemiec. Zatrzymany 41-letni obcokrajowiec wpadł w ręce mundurowych na pograniczu województw. W skradzionym pojeździe policjanci odnaleźli tablice rejestracyjne pochodzące od innych aut. Warte blisko 250 tysięcy BMW X6 trafiło na parking strzeżony. 41-latek został zatrzymany i w najbliższym czasie usłyszy zarzuty.

Do zdarzenia doszło wczorajszego popołudnia (24 marca). Patrol ruchu drogowego monitorujący stan bezpieczeństwa w powiecie wschowskim zainteresował się BMW X6 na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Kierowca luksusowego auta wykonał manewr wyprzedzania jadącej przed nim ciężarówki na przejściu dla pieszych w Dębowej Łęce, na obowiązującej 50-tce. Reakcja mundurowych była błyskawiczna. Już po chwili policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę. Jak się okazało w trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach wyszło na jaw, że pojazd został kilka godzin wcześniej zarejestrowany jako utracony na terenie Niemiec. W bagażniku policjanci znaleźli komplety tablic pochodzące od innych aut.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Warte blisko 250 tysięcy auto przetransportowane zostało na parking strzeżony. Wykonany test narkotykowy wykazał w organizmie obcokrajowca obecność amfetaminy, metamfetaminy i opium.

Obecnie trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności w jakich zatrzymany 41-latek wszedł w posiadanie skradzionego na terenie Niemiec pojazdu. W ciągu ostatnich dwóch tygodni to już drugie luksusowe BMW X6 odzyskane przez policjantów ruchu drogowego wschowskiej Policji.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • Policjant sprawdza dokumentację przy radiowozie
  • BMW stoi na drodze
  • BMW stoi na drodze
  • radiowóz i zatrzymane BMW
  • policjanci przy radiowozie
  • policjant chowa dokumenty w bagażniku

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.84 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony