Aktualności

Wtargnął do mieszania i zażądał pieniędzy od starszej kobiety. 49-latek aresztowany na trzy miesiące

Data publikacji 08.03.2022

Dzięki szybkiej reakcji wschowskich policjantów do aresztu trafił 49-letni mężczyzna, który w minioną środę (2 marca) wtargnął do mieszkania 90-letniej mieszkanki Wschowy. Pijany agresor użył siły wobec seniorki i zażądał od niej pieniędzy. Kobieta broniąc się zerwała firankę co zauważył przechodzień. Mężczyzna zaalarmował policję. W piątek (4 marca) sąd zadecydował o tym, że 49-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w środę (2 marca). Dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację o tym, że w jednym z mieszkań we Wschowie pijany mężczyzna wtargnął do mieszkania starszej kobiety. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta broniąc się zerwała firankę w oknie. Zaniepokojony zgłaszający zaalarmował policję. Wysłani pod wskazany adres policjanci po kilku minutach zatrzymali dwóch mężczyzn. W toku prowadzonego postępowania wyszło na jaw, że mężczyźni zastukali do drzwi 90-latki. Jeden z nich 49-latek zażądał wydania pieniędzy. Przestraszona kobieta wydała mężczyźnie niewielką kwotę. Po chwili 49-latek kolejny raz zjawił się pod drzwiami seniorki. Mężczyzna uznał, że otrzymał niesatysfakcjonującą go banknot i z agresją rzucił się na nią. Agresor popychał i szarpał kobietę. W momencie kiedy ją podduszał seniorka złapała za firankę, którą zerwała. Pijany 28-latek oczekiwał na swojego kompana na korytarzu. Zdarzenie z ulicy widział mężczyzna, który w tym czasie stał na chodniku.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Agresywny 49-latek miał trzy promile alkoholu w organizmie. Jego młody kompan blisko trzy promile.

W piątek (4 marca) wschowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o tym, że 49-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony