Aktualności

Działania lubuskiej drogówki z wykorzystaniem drona

Data publikacji 01.03.2022

Nowosolscy policjanci drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Dzięki profesjonalnemu i nowoczesnemu sprzętowi, mundurowi mogą jeszcze szybciej reagować na zagrożenia, jakie pojawiają się na naszych drogach. Wyposażone w precyzyjną kamerę drony rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Nowosolscy policjanci codziennie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Patrolują drogi, na których kierujący najczęściej popełniają wykroczenia w ruchu drogowym. Aby jeszcze skrupulatniej dbać o bezpieczeństwo obywateli, funkcjonariusze oprócz laserowych mierników prędkości i nieoznakowanych radiowozów, wykorzystują policyjne drony. Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze mogą jeszcze skuteczniej wyciągać konsekwencje wobec kierujących i pieszych popełniających wykroczenia. W poniedziałek, (28 lutego) stróże prawa „z góry” przyglądali się podróżnym. Były to trzecie tego typu działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego na terenie Nowej Soli. Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. Głównym celem wspólnej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ważne jest także wzajemne zrozumienie i szacunek, ponieważ każdy z nas ma prawo do bezpiecznego przemieszczania się po drodze. Nowosolscy policjanci już zapowiadają, że tego typu działania będą prowadzone częściej.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjanci obsługują drona
  • policjanci obsługują drona
  • policjanci prowadzą kontrolę drogową
  • policjanci obsługują drona

Film Video_NS.mp4

Pobierz plik Video_NS.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.09 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony