Aktualności

Przekraczasz dopuszczalną prędkość? Licz się z poważnymi konsekwencjami!

Data publikacji 23.02.2022

Na drogach województwa lubuskiego policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków drogowych jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i przestrzegają ograniczeń.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach to jedno z priorytetowych zadań policjantów. Przez nieodpowiedzialnych kierowców wiele osób ginie lub zostaje ciężko ranne, dlatego akcje takie jak wtorkowa (22 lutego) są bardzo ważne. Funkcjonariusze w ramach działań „Prędkość” nie tylko sprawdzali czy kierowcy przestrzegają ograniczeń i limitów prędkości, ale także przypominali, jak ważna jest to sprawa, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie na drodze.

W akcji uczestniczyli także policjanci z żarskiego ruchu drogowego. Podczas działań prowadzonych na drogach całego powiatu ujawnili oni 25 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Umiejscowienie punktów ustawionych na głównych ciągach komunikacyjnych, w których mundurowi dokonywali pomiarów nie było przypadkowe - wynikały one między innymi ze wskazań dokonywanych przez społeczeństwo na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 roku kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy muszą liczyć się ze znacznie większymi kwotami mandatów. Niewątpliwie ich znaczna wysokość może zadziałać na wyobraźnię kierowców, co w konsekwencji przełoży się na wzrost bezpieczeństwa.

Wysokość mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

26-30 km/h – 400 złotych

31-40 km/h – 800 złotych

41-50 km/h – 1000 złotych

51-60 km/h – 1500 złotych

61-70 km/h – 2000 złotych;

ponad 70 km/h – 2500 złotych.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • policjanci kontrolują prędkość pojazdów
  • policjanci kontrolują prędkość pojazdów
  • policjanci kontrolują prędkość pojazdów
  • policjanci kontrolują prędkość pojazdów
  • policjanci kontrolują prędkość pojazdów
Powrót na górę strony