Aktualności

103 km/h w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialny 21-latek stracił prawo jazdy

Data publikacji 17.02.2022

Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 21-letniego kierującego samochodem osobowym marki BMW przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierujący utracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również mandat karny w kwocie 1500 zł.

We wtorek (15 lutego) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW, który poruszał się z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Leszno Górne w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka” kierujący 21-latek, jechał z prędkością 103 kilometry na godzinę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał również mandat karny w kwocie 1500 zł i 10 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego jak również innych użytkowników drogi. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy kto za mocno trzyma nogę na gazie musi liczyć się z konsekwencjami.

 

starszy sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony