Aktualności

Zamiast brawury ostrożność

Data publikacji 16.02.2022

Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o ostrożność na drogach, dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych, a także rozsądną i rozważną jazdę. Zwróćmy uwagę na to co dzieje się na drogach, a za kierownicę wsiadajmy skoncentrowani i wypoczęci. Pamiętajmy też, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w codziennej służbie mają dużo pracy związanej z różnymi  zdarzeniami drogowymi. Na drogach miasta i powiatu dochodzi od kilku do nawet kilkunastu kolizji drogowych, które najczęściej są wynikiem nieostrożności kierujących. Niestety błędy się zdarzają i wtedy dochodzi do różnych zdarzeń drogowych, w których często ktoś zostaje ranny. Zielonogórscy policjanci prowadzą postępowanie, które ustali kto popełnił błąd wczoraj na drodze ekspresowej nr 3, na odcinku pomiędzy Nową Solą, a Zieloną Górą, gdzie doszło do wypadku drogowego.

Około godziny 19, ciężarówka jadąca z Nowej Soli w kierunku Zielonej Góry, na wysokości 200-go kilometra uległa awarii, dlatego kierujący zjechał na pas awaryjny i powiadomił Policję. Na miejsce pojechały policjantki ruchu drogowego, które wezwały służbę odpowiedzialną za obsługę i bezpieczeństwo drogi krajowej. Pracownicy przyjechali odpowiednio oznakowanym busem z systemem oświetlenia, który miał ostrzegać innych kierowców. Niestety prawidłowo oznakowanego miejsca awarii nie zauważył kierujący ciężarówką obywatel Czech, który najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i uderzył w busa służby drogowej. Siła uderzenia była na tyle duża, że bus uderzył jeszcze w stojący przed nim radiowóz. Policjantkom nic się nie stało, ale na skutek tego zderzenia obrażenia odniósł jeden z pracowników służby drogowej, który został zabrany do szpitala.

Niestety to nie jedyne zdarzenie na drogach powiatu zielonogórskiego. W gminie Sulechów doszło do groźnie wyglądającego incydentu. Uszkodzeniem dwóch pojazdów – samochodu osobowego i motocykla - skończył się manewr włączania się do ruchu podjęty w nieodpowiednim czasie przez 55-etniego kierującego peugeotem. 55-latek chcąc wjechać na drogę krajową nr 32 w kierunku Kargowej, włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 18-letniemu motocykliście. Doszło do zderzenia obu pojazdów, a motocyklista został zabrany do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Prosimy wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie sytuacji, które mogą rozpraszać naszą uwagę. Prosimy o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków i sytuacji na drodze. Bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i częściej stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy też, żeby przed wykonywaniem manewrów na drogach upewnić się czy możemy je bezpiecznie wykonać nie narażając innych uczestników ruchu drogowego.

  • Motocykl na drodze po zdarzeniu drogowym. W tle uszkodzony pojazd
  • Rozbita szyba w pojeździe ciężarowym
  • Motocykl na drodze po zdarzeniu drogowym
  • Uszkodzony pojazd techniczny obsługi drogi
  • Motocykl na drodze po zdarzeniu drogowym. W tle uszkodzony pojazd
  • Motocykl na drodze po zdarzeniu drogowym. W tle uszkodzony pojazd i policjant dokonujący oględzin
Powrót na górę strony