Aktualności

Noga z gazu! Zatrzymane prawo jazdy i 2500 złotych mandatu karnego dla 24-letniego kierowcy za przekroczenie prędkości o 73 km/h

Data publikacji 07.02.2022

Zatrzymanie prawa jazdy i mandat karny w wysokości 2500 złotych, to efekt jazdy w terenie zabudowanym z nadmierną prędkością. Jak uciążliwa jest to kara, przekonał się o tym 24-latek, zatrzymany w sobotę przez policjantów krośnieńskiej drogówki. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 73 kilometry na godzinę.

Policjanci wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy, chcąc zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, a tym samym ograniczyć liczbę zdarzeń, usytuowani są zarówno w terenach zabudowanych, jak i poza nimi, gdzie kontrolują prędkość z jaką jeżdżą kierowcy. Podczas sobotnich (5 lutego) kontroli, które prowadzili w miejscowości Bieżyce, na policyjny radar wpadł 24-latek. Mężczyzna jadąc BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 73 kilometry na godzinę. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność, a także zdjęcie nogi z gazu. To właśnie nadmierna prędkość i niedostosowywanie jej do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków. Zwłaszcza zimą, gdy jezdnia jest często mokra i śliska. A to w połączeniu z nadmierną prędkością sprawia, że droga hamowania niebezpiecznie się wydłuża, co może mieć poważne, nawet tragiczne konsekwencje.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony