Aktualności

Kilkanaście zarzutów za kradzież z włamaniem - wschowscy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości

Data publikacji 18.01.2022

Kilkanaście zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu usłyszała para mieszkańców województwa dolnośląskiego i nieletni, którzy w minioną niedzielę odwiedzili teren ogródków działkowych we Wschowie. Dzięki szybkiej reakcji jednego z właścicieli altan udało się skutecznie zatrzymać całą trójkę. W bagażniku osobowego opla odnaleziono skradzione przedmioty o znacznej wartości.

Do zdarzenia doszło nocą w miniony weekend (16 stycznia). Dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację od jednego z właścicieli ogródków działkowych mieszczących się na terenie Wschowy o próbie włamania do jego altany. Bez zbędnej zwłoki skierował w to miejsce patrol policji. Już po chwili w ręce wschowskich prewencjuszy wpadła 21- latka i 16-latek, którzy oczekiwali na powrót do auta ich starszego kompana. Samochód zaparkowany był w okolicach lasu. Po pewnym czasie do auta podszedł również 22 -latek. Cała trójka zaskoczona była obecnością mundurowych w tym miejscu o tak późnej porze. Policjanci w trakcie przeszukania odnaleźli w bagażniku między innymi elektronarzędzia oraz narzędzia ręczne. Przybyły na miejsce kolejny patrol policji ujawnił w trakcie sprawdzania terenu ogródków działkowych uszkodzone drzwi wejściowe do kolejnych altan.

W trakcie prowadzonych czynności przez policjantów Wydziału Kryminalnego, zebranego w sprawie materiału dowodowego i zeznań pokrzywdzonych w poniedziałek (17 stycznia) zatrzymana 21-latka usłyszała 16 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu, jej 22-letni towarzysz 15 zarzutów tej samej kategorii. W przypadku 16- latka materiały trafiły do sądu rodzinnego.

 

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • policjant trzymający norzyce do metalu i przeciętą kłódkę
  • Skradzione przedmioty odzyskane przez policjantów
Powrót na górę strony