Aktualności

Pozostawieni sami sobie mogą nie przeżyć. Policjanci pomagają bezdomnym

Data publikacji 12.01.2022

Policjanci każdego dnia pomagają bezdomnym, którzy znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca ich przebywania, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących. Panujące mrozy stanowią ogromne zagrożenie. Nie bądźmy obojętni i informujmy służby o osobach bezdomnych.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży. Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni! Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na takie osoby przebywające na terenach ogrodów działkowych, czy siedzące na ławkach, będące niestety często pod wpływem alkoholu i powiadomić o tym Policję lub Straż Miejską.

Policjanci każdego dnia podczas służby patrolują ulice miasta, zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe w obawie, czy nie znajduje się tam potrzebująca osoba. Funkcjonariusze wskazują bezdomnym noclegownie czy inne miejsca, gdzie można się ogrzać i otrzymać posiłek.

Wszyscy powinniśmy wzmóc czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na wychłodzenie. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Ważne jest, aby każdy z nas w tym trudnym okresie był wrażliwy na osoby, które mogą stać się ofiarami mrozów. Wszelkie informacje należy kierować pod numer alarmowy 112

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjant zagląda do piwnicy
  • policjant kontroluje pustostan
  • radiowóz stoi przy noclegowni
  • policjant kontroluje pustostan
Powrót na górę strony