Aktualności

Samochód skradziony w sylwestrową noc, odzyskany przez policjantów

Data publikacji 03.01.2022

Skuteczna praca policjantów doprowadziła do odzyskania skradzionego pojazdu następnego dnia od zgłoszenia. Samochód marki Opel został przekazany właścicielowi. W sprawie zatrzymano 23-letniego mężczyznę, który przyznał się do popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem. W trakcie wykonywania czynności ustalono sprawcę kradzieży innego pojazdu dokonanej w grudniu ubiegłego roku.

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej w sobotę (1 stycznia) otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Opel, do której miało dojść w Iłowej w noc sylwestrową. Szybkie i skuteczne działania doprowadziły do odzyskania pojazdu już następnego dnia. Policjanci ujawnili porzucony samochód w lesie w miejscowości Klików. Zabezpieczone ślady, oraz skuteczna praca operacyjna  pozwoliła właściwie wytypować sprawcę tego przestępstwa. W sprawie zatrzymany został 23-letni mieszkaniec Iłowej, który przyznał się do przedstawionego mu zarzuty przestępstwa kradzieży z włamaniem, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili sprawcę kradzieży innego pojazdu marki Opel, do której doszło w Iłowej w grudniu ubiegłego roku. Pojazd został odzyskany po kilku dniach. Sprawca tej kradzieży również nie pozostanie bezkarny. W jednym i drugim przypadku o wysokości kary zadecyduje sąd. 

 

starszy sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji  w Żaganiu

Powrót na górę strony