Aktualności

Policjanci odzyskali skradzione urządzenia. Para złodziei usłyszała zarzuty

Data publikacji 30.12.2021

Wigilia to szczególny czas, który poświęcamy naszym najbliższym. Złodzieje jednak świąt nie mają, często wykorzystują naszą nieuwagę. W Iłowej dokonano włamania do magazynu jednego z zakładów, skąd skradziono narzędzia i urządzenia elektryczne o wartości blisko czterech tysięcy złotych. Szybkie i zdecydowane działanie policjantów doprowadziło do zatrzymania sprawców po kilku dniach, usłyszeli zarzuty, a mienie zostało częściowo odzyskane.

Okazja czyni złodzieja, niektórzy wykorzystują nieuwagę osób świętujących z bliskimi. Tak było w wigilijny wieczór (24 grudnia) w miejscowości Iłowa. Dokonano włamania do magazynu jednego z zakładów na terenie miasta. Skradziono narzędzia i urządzenia elektryczne, których łączna wartość to blisko cztery tysiące złotych. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Iłowej podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży z włamaniem. Dzięki pracy operacyjnej bardzo szybko wytypowali i zatrzymali podejrzanych, którymi okazała się 30 letnia kobieta i jej 36 letni partner mieszkańcy Iłowej. W miejscu ich zamieszkania, policjanci ujawnili część skradzionego mienia.

Para złodziei usłyszała zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, która zgodnie z Kodeksem Karnym grozi pozbawieniem wolności do lat 10.  

 

starszy sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony