Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Miał cofnięte uprawnienia i zakazy prowadzenia pojazdów

Data publikacji 17.12.2021

Policjanci żarskiego ruchu drogowego po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen Polo. 31-latek wsiadł za kierownicę pomimo tego, że miał cofnięte uprawnienia oraz posiadał zakazy prowadzenia pojazdów. Przy sobie posiadał także narkotyki. Teraz odpowie za popełnione przestępstwa.

Nad ranem z poniedziałku na wtorek (14 grudnia) policjanci żarskiego ruchu drogowego na jednej z ulic w Żarach  wytypowali do kontroli samochód marki Volkswagen Polo.  Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd i przeprowadzić kontrolę drogową. Kierujący nie zareagował na nadawane sygnały,  przyspieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta. Następnie na jednej z ulic porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci natychmiast udali się w ślad za nim, by po krótkiej chwili zatrzymać mężczyznę. Podczas przeszukania funkcjonariusze w kieszeniach zatrzymanego znaleźli zielony susz oraz tabletki, które to zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Zachowanie 31-letniego mieszkańca powiatu żarskiego wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Test potwierdził przypuszczenia mundurowych i wykazał metaamfetaminę oraz marihuanę, do dalszych badań od mężczyzny została pobrana krew. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się również, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania oraz posiada 5 aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. Teraz mieszkaniec  powiatu żarskiego odpowie za popełnione przestępstwa.

Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się, mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony