Aktualności

Radiowóz wypełniony po sam dach... dobrocią. Mundurowi i sportowcy z sercem dla potrzebujących

Data publikacji 06.12.2021

Nowosolscy stróże prawa pomagają bezdomnym, którzy w porze jesienno-zimowej znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. W tym roku policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Zakładu Karnego w Krzywańcu oraz sportowcami z Nowosolskiej Grupy Biegowej postanowili umilić święta osobom potrzebującym przekazując im świąteczne paczki. Ten drobny gest z pewnością pomoże przetrwać potrzebującym trudny czas.

Pomoc osobom bezdomnym jest istotna zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to ujemne temperatury utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Policjanci zachęcają takie osoby do korzystania z noclegowni oraz przyłączają się do akcji charytatywnych, prowadzonych przez inne podmioty, takie jak chociażby Caritas. Za jego pośrednictwem można przekazać produkty spożywcze, środki czystości, koce oraz nakrycia wierzchnie, które pomogą bezdomnym i innym potrzebującym przetrwać ten trudny dla nich czas. Na początku listopada nowosolscy policjanci kolejny raz przeprowadzili w swojej jednostce zbiórkę odzieży i żywności. W akcję włączyli się funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Krzywańcu oraz sportowcy z Nowosolskiej Grupy Biegowej, którzy wykazali się dobrym sercem i przekazali paczki dla osób przebywających w noclegowni. Środki higieny, konserwy, makarony oraz ciepła odzież i koce trafiły do najbardziej potrzebujących osób. Z pewnością ten drobny gest pomoże najuboższym przeżyć zimowy okres.

Starajmy się pomagać, jak tylko możemy! Apelujemy do mieszkańców, aby zimą zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować życie. Wszystkich prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • torby zapakowane do radiowozu
  • policjanci pakują torby do radiowozu
  • policjant i kobiety pakują torby do radiowozu
  • osoby stoją przed radiowozem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.55 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony