Policjant z żarskiej komendy Wicemistrzem Polski Oyama Karate w Kumite

Data publikacji 30.11.2021

W Rzeszowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Kumite. W kategorii - senior plus do 80 kilogramów wystartował aspirant Grzegorz Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, który wywalczył tytuł Wicemistrza Polski.

W miniony weekend (27 i 28 listopada) w Rzeszowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite. Turniej rozgrywany był na Hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięło udział blisko 270 zawodników z 33 klubów z całej Polski. Wśród nich znalazł się aspirant Grzegorz Nowak, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach. Funkcjonariusz trenuje w Lubskim Klubie Sportowym Oyama Karate. W turnieju wystartował w kategorii – senior plus (do 80 kg) i wywalczył drugie miejsce. Jest znakomitym i doświadczonym zawodnikiem. To już kolejny sukces policjanta, który sportami walki interesuje się od ponad 25 lat.

W maju 2018 roku w zawodach tej samej rangi w Jeleniej Górze, Grzegorz wystartował w najcięższej kategorii senior plus, powyżej 80 kilogramów i również wywalczył podium, został Wicemistrzem Polski Oyama Karate w Kumite. W 2019 roku wystartował w Trzecim Pucharze Polski Oyama Karate w Nowogrodzie Bobrzańskim w kategorii senior plus (do 80 kilogramów) i tym razem stanął na podium, zajmując trzecie miejsce.

Oyama Karate – to pełno kontaktowy styl karate, szybkie przemieszczanie się, wyprzedzanie ataku przeciwnika i zejścia z linii ciosu wraz z równoczesnym kontratakiem, to wszystko wymaga niebywałej sprawności i wielu lat ciężkich treningów.

Gratulujemy Grzegorzowi i życzymy dalszych sukcesów!