Aktualności

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku. Próbowali ukraść drogie elektronarzędzia

Data publikacji 23.11.2021

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy włamali się na teren budowy nowobudowanego bloku, skąd ukradli różne elektronarzędzia. Wszyscy są znani policjantom jako sprawcy podobnych przestępstw. Usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani.

W zeszłym tygodniu, dyżurny komendy miejskiej policji w Zielonej Górze odebrał telefon od świadka, który poinformował, że na budowie bloku mieszkalnego przy ulicy Nowej doszło prawdopodobnie do włamania. Dyżurny skierował na miejsce patrol, aby sprawdzić tę informację.Gdy policjanci służby patrolowej dotarli na miejsce zauważyli wychodzących z budynku trzech mężczyzn, którzy wynoszą różne przedmioty. Natychmiast ich zatrzymali. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyźni dokonali kradzieży elektronarzędzi: przecinarki do betonu, piły tarczowej, szlifierki kątowej oraz przedłużaczy bębnowy.

Zatrzymane to osoby w wieku 33-40 lat, znani są Policji i wcześniej wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa. Dwaj z nich to mieszkańcy Zielonej Góry, a 40-latek jest mieszkańcem powiatu nowosolskiego. Wartość narzędzi, które próbowali wynieść sprawcy to co najmniej 7 tysięcy złotych. Skradzione narzędzia w całości odzyskano i przekazano właścicielowi.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie prowadzonych czynności w sprawie śledczy z komisariatu ustalili, że dwaj z zatrzymanych mężczyzn odbywali niedawno kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, dlatego tym razem będą odpowiadać w warunkach recydywy, co wpłynie na wysokość kary.

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • policjanci prowadza zatrzymanego
  • policjant pobiera odciski palców od zatrzymanej osoby
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci zakładają zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu

Film video_zg.mp4

Pobierz plik video_zg.mp4 (format mp4 - rozmiar 18.17 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.34 KB
Powrót na górę strony