Aktualności

Skuterzysta miał 3,5 promila. Próbował uciec przed policjantami

Data publikacji 22.11.2021

Kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli i uciekał ulicami miasta przed sławskim dzielnicowym. Mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Lekkomyślny 50-latek po skutecznym pościgu został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie (21 listopada) w Sławie. Monitorujący stan bezpieczeństwa dzielnicowy, zauważył kierującego skuterem jadącego „pod prąd”. Zachowanie kierowcy jednośladu wzbudziło podejrzenia mundurowego. Postanowił sprawdzić przyczyny nienaturalnego toru jazdy kierowcy skutera i przyczyny niestosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W momencie kiedy włączył sygnały świetlne i dźwiękowe kierowca jednośladu przyspieszył i zaczął uciekać ignorując całkowicie wydawane polecenia do zatrzymania się. Po krótkim pościgu ulicami miasta funkcjonariusz wykorzystując chwiejną jazdę kierowcy jednośladu w dogodnym moment wyprzedził go i udaremnił mu dalszą jazdę.

Jak się okazało 50-letni mieszkaniec gminy Sława był kompletnie pijany. Badanie trzeźwości wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w systemie policyjnym wyszło na jaw, że mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów kategorii AM.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony