Aktualności

Policjanci doskonalili umiejętności udzielania pierwszej pomocy

Data publikacji 17.11.2021

Udzielanie pierwszej pomocy potrzebującym to czynność, z którą często mają do czynienia policjanci. To działanie, od którego skuteczności zależy ludzie życie, dlatego funkcjonariusze cyklicznie doskonalą swoje umiejętności w tym zakresie. Takie szkolenie odbyli policjanci z Żar, których wspomagał ratownik medyczny ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach.

Podstawową wiedzę i umiejętności z udzielania pierwszej pomocy funkcjonariusze zdobywają w szkołach policyjnych już na kursie podstawowym, jednakże poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności w tym zakresie jest niezbędne, gdyż zależy od tego ludzkie życie. Szybkie działanie i pomoc potrzebującym to elementy, z którymi na co dzień spotykają się funkcjonariusze. Dlatego bardzo ważne jest poszerzanie wiedzy oraz doskonalenie posiadanych już umiejętności, aby wykonywać je w sposób profesjonalny.

W żarskiej komendzie odbyło się szkolenie, które przeprowadził ratownik medyczny ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. Każdy z uczestników mógł wykonać masaż serca, do czego posłużył specjalistyczny fantom. Policjanci przećwiczyli również całą procedurę uruchomienia i wykorzystania defibrylatora.

 

komisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • funkcjonariusz ćwiczy pierwszą pomoc na fantomie
  • funkcjonariusz ćwiczy pierwszą pomoc na fantomie
  • ratownik medyczny i policjant
  • funkcjonariusz ćwiczy pierwszą pomoc na fantomie
  • defibrylator
  • funkcjonariusz ćwiczy pierwszą pomoc na fantomie
Powrót na górę strony