Aktualności

Bezdomni mogą liczyć na pomoc policjantów. Reaguj i nie bądź obojętny!

Data publikacji 05.11.2021

Od jesieni nowosolscy stróże prawa pomagają bezdomnym, którzy ze względu na panujące niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży. Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni na ich trudną sytuację. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli podczas służby patrolują ulice miasta, zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe w obawie czy nie znajduje się tam potrzebująca osoba. Funkcjonariusze wskazują osobom bezdomnym noclegownie czy inne miejsca, gdzie można się ogrzać i otrzymać posiłek. Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

Ważne jest, aby każdy z nas w tym trudnym okresie był wrażliwy na osoby, które mogą stać się ofiarami mrozów. Wszelkie informacje i zgłoszenia należy kierować pod numer alarmowy 112 oraz pod numer dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli 47 7933111 lub  47 7933112.


młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjant stojący przed zniszczonym budynkiem.
  • Policjant przed wejściem do opuszczonego budynku.
  • Policjant świecący latarką we wnętrzu opuszczonego budynku.
  • Policjant wewnątrz opuszczonego budynku.
  • Miejsce przebywania osoby bezdomnej - koce i poduszka leżące na podłodze.
  • Policjant przed wejściem do opuszczonego budynku.
  • Policjant świecący latarką we wnętrzu opuszczonego budynku.
  • Policjant świecący latarką we wnętrzu opuszczonego budynku.
  • Policjant wewnątrz opuszczonego budynku.
Powrót na górę strony