Aktualności

Poszukiwany mężczyzna kierował pomimo 5 aktywnych zakazów. 39-latka zatrzymali policjanci z oddziałów prewencji

Data publikacji 13.10.2021

39-latek kierował pojazdem pomimo pięciu aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów wydanych przez sąd. Ponadto był poszukiwany do odbycia ponad rocznej kary pozbawienia wolności. Zatrzymali go policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy pełnili służbę w Świebodzinie.

Niestosowanie się do wyroku sądu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Przykładowym wyrokiem jest orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W niektórych przypadkach zdarza się, że wobec jednej osoby wydanych jest kilka takich orzeczeń. Tak było w przypadku 39-letniego kierowcy zatrzymanego w Świebodzinie.

W piątek (8 października) w powiecie świebodzińskim służbę pełnili policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie patrolu zatrzymali oni do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen Golf. Zachowanie kierowcy wydało się policjantom podejrzane. Jak się okazało słusznie. 39-latek, który siedział za kierownicą pojazdu nie tylko nie posiadał prawo jazdy, ale miał aktywnych aż 5 zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto w toku dalszych czynności ustalono, że jest on osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności na rok i dwa miesiące. Mężczyzna został zatrzymany. Po wykonaniu z nim czynności został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywa karę, a jednocześnie oczekuje na rozprawę w związku z lekceważeniem wyroków sądu.

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Powrót na górę strony