Aktualności

Pijani kierowcy wyeliminowani podczas porannych działań

Data publikacji 11.10.2021

W poniedziałek (11 października) policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców znajdujących się pod działaniem alkoholu. Osoby wpadły w czasie „trzeźwego poranka”. 27-latek za kierownicą bmw miał w organizmie dwa promile alkoholu, natomiast kierująca mazdą, 37-letnia kobieta prawie pół promila. W obu tych przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy.

Pomimo konsekwentnie prowadzonych działań skierowanych przeciwko pijanym na drodze, policjanci zatrzymują kolejne osoby, które nie zważając na zagrożenia i konsekwencje decydują się wsiąść za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu. Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zatrzymują pijanych kierowców. Konsekwentnie prowadzone kontrole stanu trzeźwości kierowców mają istotny wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach. Pokazują również konieczność kontynuowania tego typu działań.

W poniedziałek (11 października) od wczesnych godzin rannych policjanci ze strzeleckiej drogówki prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących. W ciągu kilkudziesięciu minut skontrolowali trzeźwość około kilkudziesięciu osób. Zdecydowana większość podróżowała bez zastrzeżeń. Niestety wyjątkami były dwie osoby, które w czasie kontroli prowadzonych na ulicach Drezdenka znajdowały się pod działaniem alkoholu. Kierowca bmw jechał w stanie nietrzeźwości - miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu. Również pod działaniem alkoholu znajdowała się 37-latka, która w czasie kontroli miała pół promila alkoholu. Kobieta kierowała osobową mazdą. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Warto wiedzieć, że kierowca jadąc w stanie nietrzeźwości, czyli kiedy zawartość alkoholu w organizmie przekracza pół promila, odpowiada za przestępstwo. Natomiast osoba, u której badanie policyjnym alkomatem wskazuje do pół promila alkoholu w organizmie odpowiada za wykroczenie. W jednym i drugim przypadku policjanci zatrzymują takim kierowcom prawo jazdy.  

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • policjanci zatrzymują pojazdy
  • policjantka trzyma alcosensor
  • policjantka zatrzymuje pojazdy do kontroli
  • policjantka zatrzymuje pojazdy do kontroli
  • policjanci podczas działań na drodze
Powrót na górę strony