Aktualności

Profilaktyka to inwestycja w przyszłość. Policjanci działają na rzecz bezpieczeństwa

Data publikacji 08.10.2021

„Czym skorupka za młodu nasiąknie…” – znasz to powiedzenie? Nasi mundurowi nie tylko bardzo dobrze je znają, ale i z sukcesami stosują od wielu lat. Praca profilaktyczna to bardzo ważna część służby w Policji. Każdego dnia spotykamy się z dziećmi i młodzieżą, aby edukować i uświadamiać. Od września sulęcińscy funkcjonariusze prowadzą spotkania profilaktyczne, a to dopiero początek. Wierzymy, że edukacja na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa od najmłodszych lat to inwestycja w przyszłość, a także projekcja jego kształtu.

Początek roku szkolnego to czas wytężonej pracy profilaktycznej. Wrzesień i październik to miesiące, w których policjanci codziennie spotykają się z dziećmi i młodzieżą aby przekazać im najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Sprawą priorytetową jest oczywiście bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Najmłodsi udają się wraz z mundurowymi na przejścia dla pieszych, gdzie w praktykę przekładają przekazaną podczas pogadanek wiedzę. Każdy przedszkolak z terenu powiatu sulęcińskiego wie, że zawsze należy się rozglądać. Przez pasy nie wolno przebiegać, nie można też na nich stawać. W nagrodę za wzorowe przejście po „zebrze” maluchy otrzymują odblaski w najróżniejszych kształtach i formach. Starsze grupy odwiedzają również policjantów w Komendzie. Na ten czas cały budynek wypełnia się wesołymi okrzykami zadowolenia i radości. Cele, strzelnica i radiowóz to obowiązkowe punkty każdej wizyty. Również podczas spotkań w naszych progach zawsze jest czas na rozmowę o bezpieczeństwie. Najbardziej cieszą jednak stanowcze deklaracje dzieci „Ja też będę policjantem!”.

Z młodzieżą policjanci rozmawiają w pierwszej kolejności o ich bezpieczeństwie w sieci. Jak mantrę powtarzają, że internet jest przestrzenią publiczną i tak jak w życiu realnym obowiązują z nim zasady i prawo. Od września sulęcińscy mundurowi przeprowadzili kilkadziesiąt spotkać profilaktycznych, a to dopiero początek. Wierzymy, że edukacja na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa od najmłodszych lat to inwestycja w przyszłość, a także projekcja jego kształtu.

Działamy dalej, przed nami kolejne spotkania. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

starszy sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Dzieci we wnętrzu policyjnego radiowozu.
  • Dziecko trzyma w dłoniach policyjna odznakę.
  • Policjantka rozdaje elementy odblaskowe dzieciom.
  • Opaska odblaskowa na ręce dziecka.
  • Policjantka odbiera laurkę od dzieci.
  • Policjant podczas lekcji profilaktycznej w klasie.
Powrót na górę strony