Aktualności

Profesjonalizm lubuskich policjantów wspomagają najnowsze technologie

Data publikacji 08.10.2021

Nowe urządzenia pomiarowe już od kilku dni sukcesywnie trafiają do jednostek województwa lubuskiego. O czym mowa? Elektroniczne urządzenie do wykrywania narkotyków w ślinie oraz nowoczesny laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania obrazu. Doposażanie Policji w coraz to nowszy sprzęt do walki z piratami drogowymi ma za zadnie skutecznie ostudzać potrzebę drogowej szarży.

Do sulęcińskiej jednostki trafił właśnie nowoczesny sprzęt, który w bardzo konkretny sposób bez wątpienia wpłynie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. O czym mowa? Pierwszy z nich to profesjonalne elektroniczne urządzenie do wykrywania narkotyków w ślinie. Od teraz, policjanci mając wątpliwość, co do stanu trzeźwości kierujących będą mogli szybko i łatwo je zweryfikować. O ile w przypadku alkoholu, już od wielu lat było to możliwie, dzięki urządzeniom mobilnym, o tyle w przypadku kierowców pod wpływem środków odurzających lub substancji psychoaktywnych nie było to takie praktyczne. Do lamusa odchodzą jednorazowe testery. Dzięki specjalnym kasetom testowym zwiększona zostanie liczba wykonywanych badań. Szybki i pewny wynik daje jasność, co do dalszego toku postępowania z potencjalnie nieodpowiedzialnym delikwentem.

Drugie z urządzeń, które bez wątpienia wpłynie na bezpieczeństwo to najnowszy TruCam 2, czyli laserowy miernik prędkości. W przypadku pomiaru, nie ma mowy o pomyłce. Miernik wykonuje zdjęcie, a także krótki film pojazdu, w który został wycelowany. Z przykrością stwierdzić należy, że prędkość to wciąż jeden z grzechów głównych polskich kierowców. Doposażanie Policji, w coraz to nowszy sprzęt  do walki z piratami drogowymi ma za zadnie skutecznie ostudzać potrzebę drogowej szarży.

Opisane urządzenia tafią także do innych jednostek województwa lubuskiego. Warto wspomnieć, że modernizacja sprzętu policyjnego to nie kwestia mikro a makro skali. Sprzęt najwyższej jakości wspomaga pracę nie tylko lubuskich policjantów, ale także ich kolegów i koleżanek z całej Polski. Profesjonalizm, doświadczenie i zaangażowanie to jedno, ale praca z wykorzystaniem nowoczesnych technologii bez wątpienia staje się jeszcze bardziej efektywna.

 

starszy sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • urządzenie badające obecność narkotyków w ślinie
  • urządzenie kontrolujące prędkość pojazdów
  • urządzenie badające obecność narkotyków w ślinie
Powrót na górę strony