Aktualności

POLICJANCI SPEŁNILI MARZENIE NIEPEŁNOSPRAWNEJ KAROLINY

Data publikacji 17.09.2021

Spotkać się i porozmawiać z policjantami – to marzenie niepełnosprawnej Karoliny. Kiedy do policjantów z Drezdenka dotarła informacja, że mogą spełnić marzenie niepełnosprawnej dziewczyny nie zastanawiali się nawet przez moment. Dzięki mundurowym Karolina chociaż przez moment mogła zapomnieć o swoich problemach.

Kilka dni temu z policjantami z Drezdenka skontaktowali się opiekunowie Karoliny z prośbą o zorganizowanie spotkania z niepełnosprawną córką. Marzeniem dziewczyny, który na co dzień zmaga się z niepełnosprawnością było porozmawianie  z policjantami i poznanie ich służby.  W minionym tygodniu mundurowi z Drezdenka odpowiedzieli na prośbę opiekunów dziewczyny i odwiedzili ją w ośrodku, gdzie Karolina przechodzi rehabilitacje. Kiedy mundurowi  przyjechali na miejsce zobaczyli pełną entuzjazmu młodą kobietę, która z niecierpliwością na nich czekała. Nasza bohaterka uważnie wsłuchiwała się w słowa policjantów, którzy opisywali swoją codzienną służbę. Karolina dowiedziała się jak wygląda praca mundurowych, jak ważne jest szybkie dotarcie na miejsce zgłoszenia i skuteczne udzielenie pomocy osobom, które na nią czekają. Dziewczyna z dużą uwagą i skupieniem słuchała słów dotyczących sytuacji, kiedy przy ratowaniu zdrowia i życia bardzo często liczy się każda minuta i sekunda.

Mimo, że spotkanie nie trwało długo Karolina był bardzo szczęśliwa, że jej spotkanie ze stróżami prawa doszło do skutku, dzięki temu udało się spełnić jej wielkie marzenie.

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • Policjanci z dziewczyną
Powrót na górę strony