Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów. Pościg zakończył rozbijając betonowe donice

Data publikacji 07.09.2021

Dzięki skutecznej interwencji policjantów ze strzeleckiej drogówki w porę przerwano skrajnie niebezpieczną jazdę kierowcy, która mogła doprowadzić do tragedii. 20-latek nie zatrzymywał się do kontroli i uciekał przed policyjnym radiowozem. Zatrzymał się dopiero, kiedy rozbił auto o betonowe donice. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu i nie posiadał uprawnień.

W niedzielę (5 września) policjanci zauważyli na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich samochód osobowy marki kia, którego kierowca jechał całą szerokością jezdni. Policjanci szybko nabrali podejrzeń, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Kiedy mundurowi dali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, mężczyzna nie reagował. Uciekał ulicą Wyzwolenia w kierunku miejscowości Bobrówko. Popełniał przy tym szereg wykroczeń. Pościg zakończył się po kilku kilometrach, kiedy nieodpowiedzialny kierowca zakończył jazdę na poboczu rozbijając betonowe donice. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Znajdował się pod działaniem alkoholu, miał w organizmie prawie dwa promile. Okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania, a auto którym jechał zabrał właścicielowi bez jego zgody.

Mimo dużego zagrożenia, jakie zatrzymany kierowca spowodował nikt nie doznał żadnych obrażeń. 20-latek usłyszy zarzuty dotyczący niezatrzymania się do kontroli, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. 20-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Pirat drogowy odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił przy próbie ucieczki.

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • urwane koło pojazdu
  • uszkodzony pojazd
  • uszkodzony pojazd
Powrót na górę strony