Aktualności

Kolejny sukces lubuskiego policjanta na rowerze – II miejsce w Amatorskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym

Data publikacji 07.09.2021

Sierżant sztabowy Tomasz Kołogryw sukcesów na rowerze ma sporo. Swój talent, ale również i doskonałe przygotowanie udowodnił pod koniec sierpnia w Amatorskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w Miękini. Silnie obsadzony wyścig zakończył na podium, zdobywając na mecie drugie miejsce. To kolejny sukces, który Tomasz dopisze do swojej bogatej listy kolarskich dokonań.

O sukcesach szprotawskiego policjanta pisaliśmy wielokrotnie. Dla sierżanta sztabowego Tomasza Kołogrywa, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Szprotawie,kolarstwo to nie tylko pasja, której poświęca wiele czasu, ale i sposób na aktywne życie. Od wielu lat osiąga sukcesy często stając na najwyższym miejscu podium. W niedzielę ( 29 sierpnia) wystartował w Amatorskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w miejscowości Miękinia. Do pokonania było 50 kilometrów. Nasz policjant w tym wyścigu zajął 2 miejsce. Tydzień później w sobotę (4 września) Tomasz Kołogryw wziął udział w Górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych oraz Amatorów w Kolarstwie Szosowym w Leszczynie. Tym razem kolarze do przejechania mieli 93 kilometry – była to bardzo trudna do pokonania trasa. Jak powiedział Tomek „taka jaką lubię”. Na mecie zameldował się jako trzeci. Policjant podkreśla, że dobry start w tym sezonie zawdzięcza regularnym treningom, do których poza sezonem kolarskim używa trenażera, wykonuje ćwiczenia na siłowni oraz w terenie. Nie zapomina też przy tym o właściwym odżywianiu, które w połączeniu z aktywnością fizyczną dają zamierzone efekty.

Poniżej przedstawiamy wcześniejsze kolarskie dokonania szprotawskiego policjanta:

LUBUSKI POLICJANT KOLARSKI MISTRZEM POLSKI

LUBUSKI POLICJANT ZNÓW NAJLEPSZY

TRUDNY WYŚCIG I UPALNA POGODA. KOLEJNY SUKCES LUBUSKIEGO POLICJANTA

LUBUSCY POLICJANCI NAJSZYBSZYMI ROWERZYSTAMI W KRAJU

 

starszy sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Mężczyzna jadący na rowerze górskim w lesie.
  • Mężczyzna stojący przy rowerze górskim na ścieżce turystycznej.
  • Policjanci - rowerzyści udzielają wywiadu dziennikarce telewizyjnej.
  • Kolarze stojący na podium wyścigu.
  • Kolarze stojący na podium wyścigu.
  • Puchar okolicznościowy, a obok niego policyjna czapka.
Powrót na górę strony