Aktualności

Bezpieczeństwo na plażach pod okiem Policji i Straży Miejskiej

Data publikacji 12.08.2021

Gorzowska Policja wspólnie ze Strażą Miejską prowadzi działania na lokalnych plażach, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby utonięć. Spotkania z plażowiczami prowadzone są w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Sezon letni i wysokie temperatury powietrza to okres, kiedy większość osób chętnie spędza czas nad wodą. Dlatego też swoje zadania związane z profilaktyką policjanci kierują w stronę osób wypoczywających. Celem działań edukacyjno-informacyjnych jest poprawa bezpieczeństwa,
w tym uświadomienie o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z uroków kąpieli. W tym celu  policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi kontrolują miejsca wypoczynku. Podczas  sprawdzenia jednej z plaż w powiecie gorzowskim funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie z wczasowiczami. Policjanci przestrzegali wypoczywających przed nieodpowiedzialnym zachowaniem w czasie wolnym. Posiłkując się konkretnymi przykładami zdarzeń odnotowanych na nadmorskich plażach zwracali uwagę na to, że również trzeba dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Do rodziców i opiekunów dzieci policjanci zwrócili się z apelem o sumienne pilnowanie pociech. Bywa, że maluchy bawiące się na plaży oddalają się od osób dorosłych. Wystarczy kilka minut, aby dziecko zgubiło się w tłumie plażowiczów. W takich sytuacjach pomocne w ustaleniu opiekuna może być założenie na rękę dziecka opaski z zapisanym numerem kontaktowym. Funkcjonariusze podczas kontroli plaż przekazali takie opaski rodzicom. W działaniach gorzowskich policjantów uczestniczył także ratownik wodny, który przypomniał plażowiczom zasady korzystania z kąpielisk. Razem z mundurowymi stanowczo zakazywał wchodzenia do wody w stanie nietrzeźwości. Wskazał także, że bez względu na umiejętności pływackie nie należy oddalać się od wyznaczonego przez boje pola kąpieliska. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze życzyli wypoczywającym miłego i bezpiecznego wypoczynku.

 

nadkomisarz Magdalena Ziętek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • policjantka, strażniczka miejska i ratownik stoją na pomoście
  • ulotki informacyjne
  • policjantka, strażniczka miejska rozmawiają z dziećmi
  • policjantka, strażniczka miejska i ratownik stoją na plaży
  • policjantka zakłada odblask na rękę dziecka
  • policjantka, strażniczka miejska rozmawiają z dziećmi
Powrót na górę strony