Aktualności

Lubuscy policjanci najlepsi na Mistrzostwach Policji w podciąganiu na drążku

Data publikacji 06.08.2021

3 sierpnia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Policji w podciąganiu na drążku. W zmaganiach uczestniczyli policjanci z lubuskiego garnizonu. Okazali się najlepsi. To młodszy aspirant Adrian Rezlerski z Żar oraz Michał Ostaszewski z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce!

We wtorek (3 sierpnia) w Poznaniu odbyły się IV Mistrzostwa Policji w podciąganiu na drążku. Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja i upowszechnianie sportów siłowych wśród policjantów i pracowników Policji. W zawodach wystartowało 18 zawodników. Funkcjonariusze reprezentowali trzy województwa: mazowieckie, lubuskie i wielkopolskie.

Reprezentantem województwa lubuskiego był młodszy aspirant  Adrian Rezlerski z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, który już drugi raz uczestniczył w tego typu zmaganiach. W II edycji Mistrzostw, które odbyły się w 2019 roku nasz funkcjonariusz zajął III miejsce z rezultatem 47 podciągnięć. Tym razem poprawił  swój wynik podciągając się 53 razy i zajął I miejsce w Mistrzostwach Policji w podciąganiu na drążku. Adrian o włos wyprzedził reprezentanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, aspiranta Michała Ostaszewskiego, który jako kontrterrorysta rywalizację zakończył na 52 powtórzeniach. Trzeci na podium był przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, uzyskując wynik 45 podciągnięć. Rywalizacja była zacięta, a poziom jaki reprezentowali uczestnicy bardzo wyrównany. Podczas zawodów ściśle obowiązywały zasady. Zawodnik rozpoczynał podciąganie od pełnego wyprostu ramion, po komendzie START podciągał się do momentu aż broda znajdzie się nad drążkiem, a następnie opuszczał się w dół do pełnego wyprostu w stawach łokciowych - nie jest to prosta sprawa, a dyscyplina ta wymaga wielkiego wysiłku i sprawności fizycznej.

Młodszy aspirant Adrian Rezlerski ukończył Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od lat pasjonuje się sportem, szczególnie treningiem funkcjonalnym, poprawą wszystkich cech motorycznych: szybkości, dynamiki, siły i wytrzymałości, a także sztukami walki: boks, MMA. Ukończył szkolenie z zakresu cross treningu, wcześniej trenował zapasy teraz jest instruktorem sportów walki - zapasów. To wszystko pozwoliło mu osiągnąć tak dobry wynik. Gratulujemy Adrianowi i Michałowi oraz wszystkim uczestnikom sprawności i profesjonalizmu.

 

podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

nadkomisarz Sylwia Rupieta

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.36 MB)

Powrót na górę strony